HOT-INFO

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

20 grudnia, w ostatni dzień w szkole przed Bożym Narodzeniem spotkaliśmy się o godz. 9.00 na klasowych wigiliach. Następnie około godz. 10.30 w auli od życzeń złożonych przez p. dyrektor i przewodniczącego SU rozpoczęły się szkolne uroczystości.
dsc 5019 dsc 5025
W tym roku na początku wysłuchaliśmy fragmentu prozy Wiesława Myśliwskiego zaprezentowanego przez Anie Rospek zwyciężczynie powiatowego konkursu recytatorskiego. Następnie uczniowie klasy IG pod opieką ks. Łukasza Chudzińskiego (i z jego udziałem) wystąpili ze świątecznym przedstawieniem, w którym młodzież w kilku scenach pokazała historię życia człowieka, który przez brak miłości i złe doświadczenia życia stał się chłodnym i skąpym egoistą.
Czytaj więcej...
Uczennica klasy maturalnej odolanowskiego liceum - Anna Rospek 13 grudnia br. zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim organizowanym przez ZSBE w Ostrowie Wlkp.
3
Tematem przewodnim konkursu były małe ojczyzny, które warto ocalić od zapomnienia. Ania zaprezentowała fragment powieści W. Myśliwskiego „Widnokrąg”. Jej recytacja była wyjątkowa, bardzo profesjonalna, na aktorskim poziomie, co bez problemu dostrzegło i doceniło konkursowe jury.Uczennica klasy maturalnej odolanowskiego liceum - Anna Rospek 13 grudnia br. zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim organizowanym przez ZSBE w Ostrowie Wlkp. Tematem przewodnim konkursu były małe ojczyzny, które warto ocalić od zapomnienia. Ania zaprezentowała fragment powieści W. Myśliwskiego „Widnokrąg”. Jej recytacja była wyjątkowa, bardzo profesjonalna, na aktorskim poziomie, co bez problemu dostrzegło i doceniło konkursowe jury. Uczennicę do konkursu przygotowała polonistka - Ewa Zawidzka.Gratulujemy ogromnego sukcesu.
18 grudnia 2019 r. o godz. 9.00 po raz 19 w odolanowskim liceum rozpoczęły się zmagania z królową nauk - matematyką.
DSC 4752 (Copy)DSC 4751 (Copy)

W konkursie uczestniczyło 30 uczniów ze szkół podstawowych gminy Odolanów i gmin ościennych. W tym roku przyjechali do odolanowskiego liceum uczniowie ze szkół podstawowych w Cieszynie, Garkach, Granowcu, Odolanowie, Pawłowie, Sośniach, Sulmierzycach, Uciechowie, Wierzbnie i Wróblińcu.
Czytaj więcej...
Poniedziałkowy poranek to spotkanie z kulturą wysoką. Przyjechali do nas aktorzy z Teatru Forma z Białegostoku z arcydramatem romantycznym A. Mickiewicza.
DSC 4631 (Copy)DSC 4625 (Copy)
Spektakl „Dziady” cz. III przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały.
Czytaj więcej...