30 listopada 2018 roku w Odolanowskim Domu Kultury już po raz kolejny miał miejsce Odolanowski Dzień Trzeźwości.
dsc 4694 1936x1296 (copy)dsc 4698 1936x1296 (copy)
Wśród  gości zaproszonych na tę uroczystość nie zabrakło przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., nadkomisarza Krzysztofa Kuli i starszej sierżant Małgorzaty  Łusiak, komendanta  Mirosława. Józefiaka z Odolanowskiego Komisariatu Policji oraz kuratora do spraw nieletnich Witolda Czubaka. Salę po brzegi wraz z opiekunami wypełniła młodzież klas 8. z całej naszej gminy, a także klasa 1. liceum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie. Nad porządkiem całej uroczystości  czuwała Pani Elżbieta Prusiewicz- Sajnaj.
Punktem kulminacyjnym tegorocznego Odolanowskiego Dnia Trzeźwości był występ grupy PaTport  pod kierunkiem Anny Kuś i Beaty Koziarek. Uczniowie przygotowali spektakl Mur, którego celem było uświadomienie zarówno dorosłym, jak i młodzieży, że bardzo ważne są pozytywne relacje w rodzinie, w której nigdy nie powinno zabraknąć miłości i przyjaźni. Młody człowiek musi wiedzieć, że ma na kogo liczyć, a dorosły nie powinien dopuścić, by między nim a dzieckiem powstał mur negatywnych emocji. Uczniowie doskonale wcielili się w postacie, które borykają się z problemami codzienności, a wyrazem ich uczuć były kolejne elementy powstającego na scenie muru. Poszczególne sceny przedstawienia przeplatane były piosenkami, które wprowadzały w stan wzruszenia i zamyślenia.
Po zakończeniu spektaklu głos zabrali poszczególni goście. Nawiązując do tematyki przedstawienia w swoich wystąpieniach podkreślali, jak ważni w czasie dorastania  w życiu młodego człowieka są rodzice. To w rodzinie dziecko szuka wsparcia i zrozumienia, a  rodzice powinni wiedzieć, że są w pełni odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci i na nich spoczywa odpowiedzialność za ich wszechstronny rozwój. Kierując słowa do publiczności dużą uwagę zwrócono na uświadomienie młodzieży, jak ważne są relacje w rodzinie, wzajemne zaufanie, troska, miłość i przyjaźń .
Po zakończonej uroczystości zarówno goście, jak i uczniowie zostali zaproszeni na herbatę i ciastko.
Beata Koziarek
Anna Kuś