dsc 2234 (copy)dsc 2219 (copy)

Około godziny 11.00 uczniowie odolanowskiego liceum i szkoły branżowej zebrali się w auli aby wspólnie uczestniczyć w dorocznych Jasełkach. Dyrektorzy obu szkół złożyli uczniom i nauczycielom bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Tegoroczne Jasełka rozpoczęła prezentacja przygotowana przez Vladyslavę i Danylo - dwoje uczniów z Ukrainy, którzy opowiedzieli nam o świątecznych tradycjach na Ukrainie. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy I i II LO oraz ksiądz Łukasz Olszewski i przenieśli nas swoją opowieścią na przedświąteczne targowisko pełne zgiełku, pośpiechu i obojętności na cierpienie drugiego człowieka. Przedstawienie przypomniało nam, że Bóg naprawdę narodzi się tylko dla tych, którzy mają miłość w sercu. Uroczystości zakończyły się wspólnym odśpiewaniem kolędy. Dziękujemy wszystkim uczniom z liceum i szkoły branżowej, którzy brali udział w przygotowaniu uroczystości oraz ich opiekunom p. Bogumile Datcie i ks. Łukaszowi Olszewskiemu.Jak co roku ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia to dzień pełen wrażeń. Najpierw uczniowie spotkali się z wychowawcami na klasowych wigiliach. Były życzenia i prezenty, dużo ciepła i radości ze wspólnie spędzonego czasu. Około godziny 11.00 uczniowie odolanowskiego liceum i szkoły branżowej zebrali się w auli aby wspólnie uczestniczyć w dorocznych Jasełkach. Dyrektorzy obu szkół złożyli uczniom i nauczycielom bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Tegoroczne Jasełka rozpoczęła prezentacja przygotowana przez Vladyslavę i Danylo - dwoje uczniów z Ukrainy, którzy opowiedzieli nam o świątecznych tradycjach na Ukrainie. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy I i II LO oraz ksiądz Łukasz Olszewski i przenieśli nas swoją opowieścią na przedświąteczne targowisko pełne zgiełku, pośpiechu i obojętności na cierpienie drugiego człowieka. Przedstawienie przypomniało nam, że Bóg naprawdę narodzi się tylko dla tych, którzy mają miłość w sercu. Uroczystości zakończyły się wspólnym odśpiewaniem kolędy. Dziękujemy wszystkim uczniom z liceum i szkoły branżowej, którzy brali udział w przygotowaniu uroczystości oraz ich opiekunom p. Bogumile Datcie i ks. Łukaszowi Olszewskiemu.
Ewa Wieja
dsc 2171 (copy)