„Gotuj się na gotowanie!” to tytuł dyktanda dla gimnazjalistów zorganizowanego już po raz 11 przez Liceum im. Władysława Jagiełły w Odolanowie. Przedsięwzięcie przygotowały panie: Ewa Banaszkiewicz – Zawidzka i Agata Fischer.
DSC 0743 (Copy)

W zmaganiach, które odbyły się 9 marca br., wzięło udział aż 7 gimnazjów z: Raczyc, Sośni, Wierzbna, Odolanowa, Świecy, Jankowa Przygodzkiego i Sulmierzyc. Najlepsi uczniowie z tych szkół rywalizowali ze sobą najpierw w konkursie indywidualnym, a następnie drużynowym. Napisali naprawdę trudne dyktando, którego autorką, tak jak w poprzednich 10 edycjach, jest pani Lucyna Martewicz. Tylko najlepsi uporali się z poprawnym zapisem takich zdań jak np. „Kiedy muszę uwarzyć naprędce małe co nieco, na pewno uwinę się raz - dwa, a moi goście wpadną w niekłamany zachwyt. Najlepiej wychodzi mi risotto na półmiękko i rostbef duszony we wpółotwartej brytfannie, podlewany raz po raz wywarem z warzyw i przyprószony chili.” Smakowite, ale ortograficznie niełatwe.
W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z Raczyc, tuż za nimi uplasowali się gimnazjaliści z Sulmierzyc, a III miejsce zajęli przedstawiciele gimnazjum w Odolanowie.
W konkursie indywidualnym najlepiej ze wszystkich dyktando napisała Milena Sobczak – uczennica gimnazjum w Jankowie Przygodzkim i z rąk pani dyrektor Ewy Wiei odebrała pióro. Miejsce II zajęła Aleksandra Mróz ze szkoły w Sośniach, a na III miejscu podium stanęła gimnazjalistka z Raczyc – Klaudia Piec.
Polonistkom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.
DSC 0742 (Copy)
DSC 0743 (Copy)