HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

„Gotuj się na gotowanie!” to tytuł dyktanda dla gimnazjalistów zorganizowanego już po raz 11 przez Liceum im. Władysława Jagiełły w Odolanowie. Przedsięwzięcie przygotowały panie: Ewa Banaszkiewicz – Zawidzka i Agata Fischer.
DSC 0743 (Copy)

W zmaganiach, które odbyły się 9 marca br., wzięło udział aż 7 gimnazjów z: Raczyc, Sośni, Wierzbna, Odolanowa, Świecy, Jankowa Przygodzkiego i Sulmierzyc. Najlepsi uczniowie z tych szkół rywalizowali ze sobą najpierw w konkursie indywidualnym, a następnie drużynowym. Napisali naprawdę trudne dyktando, którego autorką, tak jak w poprzednich 10 edycjach, jest pani Lucyna Martewicz. Tylko najlepsi uporali się z poprawnym zapisem takich zdań jak np. „Kiedy muszę uwarzyć naprędce małe co nieco, na pewno uwinę się raz - dwa, a moi goście wpadną w niekłamany zachwyt. Najlepiej wychodzi mi risotto na półmiękko i rostbef duszony we wpółotwartej brytfannie, podlewany raz po raz wywarem z warzyw i przyprószony chili.” Smakowite, ale ortograficznie niełatwe.
W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z Raczyc, tuż za nimi uplasowali się gimnazjaliści z Sulmierzyc, a III miejsce zajęli przedstawiciele gimnazjum w Odolanowie.
W konkursie indywidualnym najlepiej ze wszystkich dyktando napisała Milena Sobczak – uczennica gimnazjum w Jankowie Przygodzkim i z rąk pani dyrektor Ewy Wiei odebrała pióro. Miejsce II zajęła Aleksandra Mróz ze szkoły w Sośniach, a na III miejscu podium stanęła gimnazjalistka z Raczyc – Klaudia Piec.
Polonistkom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.
DSC 0742 (Copy)
DSC 0743 (Copy)
DSC 0744 (Copy)
DSC 0746 (Copy)
DSC 0750 (Copy)
DSC 0752 (Copy)
DSC 0753 (Copy)
DSC 0757 (Copy)
DSC 0758 (Copy)
DSC 0761 (Copy)
DSC 0764 (Copy)
DSC 0766 (Copy)
DSC 0767 (Copy)
DSC 0770 (Copy)
DSC 0771 (Copy)
DSC 0775 (Copy)
DSC 0778 (Copy)