HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

„Wszystkie Kolory Świata”
Już po raz drugi młodzież z naszego liceum wzięła udział w organizowanej przez UNICEF akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata”. 
20170126 125453 (Copy)

Celem tego projektu jest zebranie środków pieniężnych na ratowanie życia dzieci w najbardziej ubogich częściach świata. Tegoroczna akcja jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób w Angoli.
Angola jest krajem bardzo niestabilnym, z powodu wieloletniej wojny domowej, narażonym na klęski humanitarne. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno-sanitarne powodują, że setki tysięcy rodzin w tym kraju zdanych jest na pomoc
z zewnątrz. Z powodu kryzysu najbardziej cierpią dzieci, które stanowią prawie połowę społeczeństwa Angoli. Zagrażają im takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica, czy żółta febra, czyli choroby, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym
i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania tym chorobom są szczepienia. I to właśnie na szczepionki przeznaczone zostaną pieniądze zebrane podczas trwania akcji.
Zadaniem uczestników projektu było uszycie szmacianej laleczki – symbolu pomocy uczniom dla najbardziej potrzebujących dzieci. Młodzież z dużym zaangażowaniem podeszła do zadania. Każdy kto włączył się do akcji mógł samodzielnie zaprojektować i uszyć laleczkę. Efektem tej pracy było powstanie ponad 20 niezwykłych, oryginalnych lalek. Każda z nich otrzymała specjalny „akt urodzenia”, w którym twórca wpisał wymyślone przez siebie informacje o pochodzeniu lalki, jej imię, wiek oraz zainteresowania. Tak przygotowane lalki należało następnie sprzedać. Dzięki zaangażowaniu wielu osób wszystkie laleczki znalazły nowych właścicieli, ze sprzedaży zebraliśmy kwotę 1000 złotych. Każde przekazane przez kupujących 10 złotych umożliwi zaszczepienie jednego dziecka, a tym samym pozwoli na uratowanie jednego życia.
W imieniu dzieci z Angoli bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zarówno młodzieży, która włożyła dużo pracy i serca w przygotowanie lalek, jak i kupującym. Szczególne podziękowania kieruję do dzieci i ich rodziców, a także do opiekunów
z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie za ogromne zaangażowanie w projekt.
Koordynator akcji
Anna Kuś