HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

30 marca 2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Zbigniewem Masternakiem. To pochodzący z niewielkiej wsi prozaik, reportażysta, reżyser i autor scenariuszy filmowych. W przeszłości chciał zostać piłkarzem, ale poważna kontuzja uniemożliwiła mu zrobienie kariery na boisku.
DSCN9769 (Copy)
Zrealizował więc swoją inną pasję – został pisarzem i filmowcem.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Odolanowie, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez panią Małgorzatę Jędrzejak. Na początku rozmawialiśmy o naszych pasjach i talentach. Prowadzący zachęcał, żebyśmy rozwijali swoje zainteresowania, by w miarę możliwości nasza przyszła praca była z nimi powiązana, bo wtedy bę-dziemy czuli się spełnieni. Następnie podzieliliśmy się na grupy i otrzymaliśmy zadanie, by napisać krótki scenariusz filmowy. Co więcej, jego akcja miała toczyć się w naszym mieście. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a na koniec, po odczytaniu swoich prac, został wyłoniony zwycięzca.
Spotkanie to, połączone z pewnego rodzaju warsztatami, było bardzo ciekawe, gdyż nie byliśmy tylko biernymi słuchaczami, ale mogliśmy aktywnie w nich uczestniczyć. Mogliśmy wykazać się naszymi umiejętnościami, kreatywnością i wspólnie pośmiać się z ciekawych pomysłów. Być może komuś udało się odkryć w sobie nowe talenty lub podjąć decyzję dotyczącą przyszłości.
Klaudia Janas, kl. II 
DSCN9753 (Copy)
DSCN9754 (Copy)
DSCN9756 (Copy)
DSCN9759 (Copy)
DSCN9760 (Copy)
DSCN9764 (Copy)
DSCN9766 (Copy)
DSCN9769 (Copy)
DSCN9770 (Copy)
DSCN9772 (Copy)