HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Uczniowie odolanowskiego liceum wspólnie ze studentami UTW zakończyli 29 października realizację drugiego projektu dofinansowanego przez Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem temat projektu związany był z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
dsc 1726 (copy)
Zarówno młodzież jak i studenci uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z historii i informatyki, podczas których badali historię budynków z terenu Powiatu Ostrowskiego związanych z odzyskaniem niepodległości. Studenci UTW przygotowali przewodnik, a uczniowie prezentację multimedialną.Uczniowie odolanowskiego liceum wspólnie ze studentami UTW zakończyli 29 października realizację drugiego projektu dofinansowanego przez Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem temat projektu związany był z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarówno młodzież jak i studenci uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z historii i informatyki, podczas których badali historię budynków z terenu Powiatu Ostrowskiego związanych z odzyskaniem niepodległości. Studenci UTW przygotowali przewodnik, a uczniowie prezentację multimedialną. Finał projektu odbył się 29 października 2018 r. Pan Rafał Walkow wygłosił wykład na temat miejsc, w których rozgrywały się wydarzenia w 1918 r. Materiałem wspierającym była przygotowana przez uczniów prezentacja. Następnie uczestnicy projektu pojechali na wycieczkę do miejsc, które poznali podczas wykładu. Podczas zwiedzania korzystali z przewodnika przygotowanego przez studentów UTW. W Odolanowie odwiedziliśmy Dom Kultury. W Ostrowie odwiedziliśmy Plac Rowińskiego i aulę I LO. Następnie udaliśmy się do Gutowa aby zwiedzić zespół pałacowy, którego największy rozkwit przypada na lata międzywojenne.  Zadaniem projektu była, oprócz poznawania historii Małej Ojczyzny, międzypokoleniowa integracja. Koordynatorem projektu był Pan Rafał Walkow.Ewa Wieja 
dsc 1688 (copy)
dsc 1690 (copy)
dsc 1692 (copy)
dsc 1694 (copy)
dsc 1695 (copy)
dsc 1698 (copy)
dsc 1704 (copy)
dsc 1711 (copy)
dsc 1726 (copy)
dsc 1728 (copy)
dsc 1733 (copy)
dsc 1735 (copy)
dsc 1750 (copy)
dsc 1762 (copy)
dsc 1763 (copy)
dsc 1767 (copy)
dsc 1769 (copy)