HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

24 listopada w odolanowskim liceum odbył się II Ogólnopolski Turniej Szachowy im. Platona Pleskacza. Rok temu z inicjatywy Lecha Pleskacza (syna Platona) zaczęto w odolanowskim liceum organizować turnieje szachowe.
dsc 1903 (copy)dsc 1967 (copy)

W tym roku wraz z turniejem szachowy odbył się także turniej warcabowy i turniej gier planszowych. 24 listopada w odolanowskim liceum odbył się II Ogólnopolski Turniej Szachowy im. Platona Pleskacza. Rok temu z inicjatywy Lecha Pleskacza (syna Platona) zaczęto w odolanowskim liceum organizować turnieje szachowe. W tym roku wraz z turniejem szachowy odbył się także turniej warcabowy i turniej gier planszowych. Organizatorami tegorocznych turniejów byli Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie, Miejsko - Gminne Zrzeszenie LZS w Odolanowie i Ostrowskie Towarzystwo Szachowe, które zagwarantowało profesjonalnych sędziów. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał o godzinie 10.00 Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Pan Marian Janicki. W turnieju szachowym uczestniczyło 29 szachistów. W turnieju warcabowym zagrało 7 zawodników a w turnieju gier planszowych wzięło udział 20 zawodników. Turniej szachowy i turniej warcabowy rozegrano systemem szwajcarski. W turnieju szachowym każdy zawodnik rozegrał 7 run a w turnieju warcabowym 10 rund. Sędzia turnieju szachowego był Pan Szymon Pieczewski, a turnieju warcabowego Pan Henryk Doba. Turniej warcabowy rozpoczął się od inauguracyjnej rozgrywki (poza punktacją) Burmistrza Pana Marina Janickiego z jednym z uczestników turnieju - Mateuszem Brodalą. Jednocześnie trwały rozgrywki gier planszowych. zawodnicy mogli wybrać spośród następujących gier: „Krzesełka”, „Dobble”, „Wsiąść do pociągu”, „Kolejka PRL” i „Carcassonne”. 

Wyniki Turnieju Szachowego:
OPEN - mężczyźni
I miejsce - Oskar Włodarczyk
II miejsce - Piotr Dudziński
III miejsce - Karol Grzesiek
OPEN - kobiety
I miejsce - Jadwiga Pieczewska
II miejsce - Mirosława Trzeciak
III miejsce - Zuzanna Zielezińska
JUNIORZY
I miejsce - Kacper Ugorek
II miejsce -Kamil Grzesiek
III miejsce - Krzysztof Matela
JUNIORKI
I miejsce - Jadwiga Pieczewska
II miejsce - Zuzanna Zielezińska
III miejsce - Zofia Kaczorowska
Puchary otrzymali także:
Najmłodszy zawodnik - Igor Majcher (lat 8)
Najstarszy zawodnik - Edward Mizgalski (lat 80)
Wyniki Turnieju Warcabowego:
OPEN - mężczyźni
I miejsce - Mateusz Brodala
II miejsce - Piotr Lizoń
III miejsce - Mikołaj Bizan
Zwycięzcy gier planszowych:
„Krzesełka” - Anna Rospek
„Dobble” - Maja Rospek
„Wsiąść do pociągu” - Tobiasz Komorowski„
Kolejka PRL” - Vladyslava Hurzhii
„Carcassonne” - Klaudia Śląska
Dyrektorka LO serdecznie dziekuje wszystkim licealistom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. 
dsc 1898 (copy)
dsc 1900 (copy)
dsc 1903 (copy)
dsc 1904 (copy)
dsc 1906 (copy)
dsc 1907 (copy)
dsc 1913 (copy)
dsc 1923 (copy)
dsc 1930 (copy)
dsc 1933 (copy)
dsc 1939 (copy)
dsc 1942 (copy)
dsc 1944 (copy)
dsc 1947 (copy)
dsc 1952 (copy)
dsc 1954 (copy)
dsc 1961 (copy)
dsc 1967 (copy)
dsc 1975 (copy)
turniej szachowy