HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

30 listopada 2018 r. odolanowscy licealiści zakończyli realizacje projektu, na który otrzymali dotację z Narodowego Banku Polskiego w ramach konkursu dla szkół: 100 projektów edukacyjnych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości „My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy”.
dsc 2026 (copy)
30 listopada 2018 r. odolanowscy licealiści zakończyli realizacje projektu, na który otrzymali dotację z Narodowego Banku Polskiego w ramach konkursu dla szkół: 100 projektów edukacyjnych na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości „My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy”.
W ramach swojego projektu licealiści z Odolanowa zrealizowali: warsztaty z historii gospodarczej Polski okresu międzywojennego, które odbyły się w październiku i listopadzie; wykład „Historia Polskiego Złotego”, który odbył się 27 listopada 2018 r.; konkurs „Gospodarcze i finansowe sukcesy Polski”, który odbył się 21 listopada 2018 r., a uroczyste wręczenie nagród 30 listopada 2017 r.; akademia „My Polscy - suwerenni i bogaci”, która odbyła się 13 listopada 2018 r.; prezentacja plakatów naukowych: „ Polskie Koleje w XX - leciu” (klasa III), „Port w Gdyni” (klasa II) „Centralny Okręg Przemysłowy” (klasa II), która odbyła się 30 listopada 2018 r.
W realizacji projektu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.  Dzięki projektowi uczniowie poznali historię gospodarczą Polski z dwudziestolecia międzywojennego. Przekonali się, że mogą być dumni z sukcesów swoich przodków. Teraz czas na nich, by stać się godnymi kontynuatorami  osiągnięć II Rzeczpospolitej. Koordynatorem projekty był Pan Rafał Walkow.
Zwycięzcy konkursu:I miejsce - Tobiasz KomorowskiII miejsce - Klaudia WewiórIII miejsce - Adrian ZawidzkiIV miejsce - Marcin MusiałowskiEwa Wieja