HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

XIII już edycja Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Liceum im. Władysława Jagiełły w  Odolanowie dla wielu uczestników okazała się być bardzo szczęśliwa.
dsc 2796 (copy)
XIII już edycja Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Liceum im. Władysława Jagiełły w  Odolanowie dla wielu uczestników okazała się być bardzo szczęśliwa. Konkurs, który odbył się 25 lutego 2019r. przygotowały panie: Ewa Banaszkiewicz – Zawidzka i Agata Fischer, a tekst finałowego dyktanda poświęconego przesądom i wróżbom (nie tylko tym związanym z „13”) napisała (podobnie jak w poprzednich edycjach) pani Lucyna Martewicz. W ortograficznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba uczniów – 33, którzy przyjechali z 11 szkół: Odolanów, Raczyce, Sulmierzyce, Sośnie, Wierzbno, Janków Przygodzki, Świeca, Wróbliniec, Cieszyn, Czarnylas, Garki. Konkursowe dyktando jak zawsze było dość trudne, ale najlepsi poradzili sobie z: niechybnym znakiem, czyhaniem, wahaniem, chuchaniem, nicnierobieniem, mass mediami czy określeniami takimi jak: a nuż, ni stąd, ni zowąd.I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Maria Wojtaszek z Odolanowa, II przypadło w udziale Adrianowi Wróblewskiemu z Jankowa Przygodzkiego, a III zajęła  Martyna Szulc z Raczyc. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się być Monika Bolach z Odolanowa, tuż za nią – Oliwia Śniatała reprezentująca Czarnylas, a miejsce III zdobyła Michalina Szczepańska z tej samej szkoły.Po zmaganiach indywidualnych odbyły się rozgrywki drużynowe, w których bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Raczyc, na miejscu II uplasowali się uczniowie z  Sośni, a  miejsce III zajęła drużyna z Odolanowa. Zwycięzcom gratulujemy, paniom polonistkom dziękujemy za przygotowanie młodzieży i pracę w komisji konkursowej. Zapraszamy za rok na XIV edycję konkursu.
Organizatorzy 
dsc 2748 (copy)
dsc 2749 (copy)
dsc 2751 (copy)
dsc 2752 (copy)
dsc 2784 (copy)
dsc 2796 (copy)
dsc 2797 (copy)
dsc 2801 (copy)
dsc 2821 (copy)
dsc 2827 (copy)
dsc 2831 (copy)
dsc 2878 (copy)