HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

W piątek 21 maja klasa IIg po raz drugi uczestniczyła w „Lekcji z klimatem”, tym razem zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.
20210522 214740 (Copy)
Wydarzenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć następujące wykłady: „Mity klimatyczne”, „Co mogę zrobić dla klimatu?”, „Zmiana klimatu a ekosystemy (naturalne)”, „Adaptacja do zachodzących zmian klimatów” oraz „Psychologiczne i pedagogiczne wyzwania związane ze zmianą klimatu- perspektywa szkoły”. Oprócz tego po zakończonych wykładach na lekcji wywiązała się ciekawa debata, podczas której młodzież mogła wymienić się swoimi poglądami. Ponadto uczniowie w swoich miejscach zamieszkania wykonali doświadczenie określające poziom zanieczyszczeń powietrza przy pomocy odkurzacza i wacika kosmetycznego. W komentarzach zostaną umieszczone najciekawsze informacje z wykładów i wyniki wspomnianego wyżej doświadczenia.