HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

30 marca 2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Zbigniewem Masternakiem. To pochodzący z niewielkiej wsi prozaik, reportażysta, reżyser i autor scenariuszy filmowych. W przeszłości chciał zostać piłkarzem, ale poważna kontuzja uniemożliwiła mu zrobienie kariery na boisku.
DSCN9769 (Copy)
Zrealizował więc swoją inną pasję – został pisarzem i filmowcem.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Odolanowie, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez panią Małgorzatę Jędrzejak. Na początku rozmawialiśmy o naszych pasjach i talentach. Prowadzący zachęcał, żebyśmy rozwijali swoje zainteresowania, by w miarę możliwości nasza przyszła praca była z nimi powiązana, bo wtedy bę-dziemy czuli się spełnieni. Następnie podzieliliśmy się na grupy i otrzymaliśmy zadanie, by napisać krótki scenariusz filmowy. Co więcej, jego akcja miała toczyć się w naszym mieście. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a na koniec, po odczytaniu swoich prac, został wyłoniony zwycięzca.
Spotkanie to, połączone z pewnego rodzaju warsztatami, było bardzo ciekawe, gdyż nie byliśmy tylko biernymi słuchaczami, ale mogliśmy aktywnie w nich uczestniczyć. Mogliśmy wykazać się naszymi umiejętnościami, kreatywnością i wspólnie pośmiać się z ciekawych pomysłów. Być może komuś udało się odkryć w sobie nowe talenty lub podjąć decyzję dotyczącą przyszłości.
Klaudia Janas, kl. II