HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Zapraszamy do udziału w otwartym turnieju szachowym, warcabowym oraz gier planszowych.
plakat
Zapisy do turnieju szachowego pod linkiem: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4736197910331392/players Można także zapisywać się telefonicznie lub mailowo u koordynatora - Ewa Wieja 690498544, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. all4web
„Kochamy wyprzedaże!” – to tytuł tegorocznej, dwunastej już edycji Konkursu Ortograficznego dla Gimnazjalistów o Pióro Dyrektora Liceum im. Władysława Jagiełły w Odolanowie. Konkurs, który odbył się 1 marca 2018r. przygotowały panie: Ewa Banaszkiewicz – Zawidzka i Agata Fischer, a tekst finałowego dyktanda napisała (podobnie jak w poprzednich edycjach) pani Lucyna Martewicz.
W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 24 gimnazjalistów z 8 szkół: Odolanów, Raczyce, Sulmierzyce, Sośnie, Wierzbno, Janków Przygodzki, Świeca i Wróbliniec. Dyktando nie należało do łatwych, ale najlepsi poradzili sobie z półtrampkami za pół ceny, megagadżetami, ekstracenami, bezkrytycznym zakupoholizmem, shoppingiem czy superokazjami na wyprzedaży w Black Friday.
I miejsce zdobyła Natalia Dobras z Jankowa Przygodzkiego, II – Maria Wasiela ze Świecy, a III – Katarzyna Polit z Wróblińca.
Po zmaganiach indywidualnych odbyły się rozgrywki drużynowe, w których najlepsi okazali się gimnazjaliści z Sośni, na miejscu II uplasowali się uczniowie z Jankowa Przygodzkiego, a miejsce III zajęła drużyna z Sulmierzyc.
Zwycięzcom gratulujemy, paniom polonistkom dziękujemy za przygotowanie młodzieży i pracę w komisji konkursowej. Zapraszamy za rok na XIII edycję konkursu.
Organizatorzy