HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Zapraszamy do udziału w otwartym turnieju szachowym, warcabowym oraz gier planszowych.
plakat
Zapisy do turnieju szachowego pod linkiem: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4736197910331392/players Można także zapisywać się telefonicznie lub mailowo u koordynatora - Ewa Wieja 690498544, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. all4web
„Uratujmy głodujące dzieci na Madagaskarze” to kolejna akcja charytatywna, w którą włączyła się nasza szkoła. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci w rejonie Mampikony.„Uratujmy głodujące dzieci na Madagaskarze” to kolejna akcja charytatywna, w którą włączyła się nasza szkoła. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci w rejonie Mampikony.Madagaskar to bardzo biedne państwo. W wielu regionach brakuje jedzenia, ponieważ przez osiem miesięcy w roku panuje pora sucha, a wraz z porą deszczową przychodzą powodzie. Ludzie mieszkający na tych obszarach są bardzo ubodzy, nie stać ich na zakup żywności, dlatego wielu z nich głoduje. Głód i niedożywienie dotyka przede wszystkim dzieci, nierzadko prowadząc do ich śmierci.W rejonie Mampikony pracuje dwóch polskich misjonarzy, którzy prowadzą tam szkoły, sierociniec, gospodarstwo dla domu sierot, ośrodek zdrowia oraz stołówkę, w której dożywiają około 700 dzieci. Aby pomóc im zebrać środki pieniężne na zakup żywności Polska Fundacja dla Afryki zorganizowała akcję charytatywną, do której postanowiliśmy się włączyć. Spontaniczna zbiórka pieniędzy przeprowadzona wśród uczniów zaowocowała uzbieraną kwotą w wysokości 307 złotych, które zostały wpłacone na konto fundacji.