HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Klaudia Janas – uczennica kl. II odolanowskiego liceum zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach. Klaudia zwyciężyła w kategorii wywiad. Przeprowadziła rozmowę z panem Rafałem Walkowem, który w bardzo interesujący sposób opowiedział o historii swojej rodziny pochodzącej z Kresów. Praca powstała pod kierunkiem polonistki – Ewy Banaszkiewicz – Zawidzkiej. Na konkurs nadesłano wiele prac z Polski i zza granicy. Klaudia pokonała więc bardzo trudnych rywali i stanęła na najwyższym stopniu podium. Nagrodę odbierze w dniach 17-18 maja 2017r. w trakcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kresy - zaginiony świat. Polacy i kultura polska na dawnych kresach Rzeczpospolitej” z cyklu Nałęczowskie Spotkania Wschodnioeuropejskie „Willa Kresy”. Konferencja będzie odbywać się w Sali Balowej w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie. Klaudii serdecznie gratulujemy i cieszymy się jej ogromnym sukcesem.