HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Uczniowie klasy pierwszej brali udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” nad którym patronat objęło MEN oraz MRPiPS .
logo lekcje z zus (copy)
Do projektu szkołę zgłosiła pani Monika Zydorowicz. Jego zadaniem jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów. Lekcje odbywały się przez okres trzech miesięcy w ramach zajęć dodatkowych. Na wstępie otrzymaliśmy materiały dydaktyczne w postaci kart pracy i notatników. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, dlaczego warto się ubezpieczyć i na jakie świadczenia można liczyć, gdy płaci się składki. Poznaliśmy zagadnienia związane z systemem emerytalnym. Wiemy, że sami musimy zadbać o naszą przyszłość emerytalną. Zaznajomiliśmy się z procedurami i warunkami zakładania własnej firmy. Wiemy już, jakie obowiązki wobec ZUS ma przedsiębiorca i jakie są jego uprawnienia wynikające z ubezpieczenia się. Lekcje były bardzo interesujące i na pewno pomogą nam w dorosłym życiu.
Karolina Małecka 

img 8993 (copy)
img 8994 (copy)
img 8996 (copy)
img 8997 (copy)
img 8998 (copy)
img 9003 (copy)
logo lekcje z zus (copy)