HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

27 września 2017 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się gala wręczenia nagród najlepszym szkołom i najlepszym nauczycielom w Wielkopolsce.
2 (copy)
Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie znalazło się w gronie 26 szkół, które odebrały nagrody i wyróżnienia. 
W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska Szkołą Roku” uczestniczyły 123 szkoły z terenu całej Wielkopolski. Aby zostać wyróżnionym, trzeba było spełnić kilka kryteriów. Szkoła musi pokazać, w jaki sposób kształtuje właściwe postawy uczniów takie jak: punktualność, pracowitość, zaangażowanie, współpraca, patriotyzm (w tym patriotyzm lokalny). Ponadto musi także prowadzić działalność poszerzającą wiedzę o Wielkopolsce i promującą Wielkopolskę, a jej działania powinny być kreatywne i innowacyjne, rozwiązania zaś nieszablonowe i unikatowe. Szkoła musi także zaprezentować swoją współpracę ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami krajowymi i zagranicznymi. Wszystkie działania szkoły musza mieć charakter ciągły, a wydarzenia powinny być organizowane cykliczne. 
1 (copy) 
Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał odolanowskiemu liceum wyróżnienie. Statuetkę i dyplom odebrała dyrektorka szkoły Pani Ewa Wieja 27 września 2017 podczas gali w poznańskiej operze. Ponadto szkoła otrzymała także nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. W gali uczestniczyły także uczennice liceum: Karolina Małecka, Karolina Radajewska i Martyna Usarek. Galę swoimi występami uświetnili śpiewacy poznańskiej opery, duet skrzypaczek, występująca na podwieszanych szarfach zwyciężczyni 8 edycji „Mam Talent” oraz godzinny koncert Michała Szpaka.
Odolanowskie liceum mogło odebrać swoje wyróżnienie dzięki zaangażowaniu w pracę szkoły całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli, a także wsparciu lokalnych władz i instytucji, z którymi szkoła współpracowała w roku 2016/2017.