HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

30 września br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poświęconego tematyce: „Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego XX w.”.
3 4
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Kaliskim Seminarium. Uczennnice Żaneta Wypychowicz, Kinga Stoppok i Paulina Celmer zdobyły zaszczytne pierwsze miejsce.
Wraz z ks. Łukaszem Olszewskim dziewczyny nakręciły film o księdzu Barłomieju Piszczygłowie. Mieszkańcy Odolanowa i pobliskich wiosek pomagali uczennicom zebrać potrzebne informacje o życiu i męczeńskiej śmierci kapłana w Dachau. Należy podkreślić,że odolanowianie chętnie udzielali wywiadów i służyli pomocą w pracy nad filmem. Proboszcz Odolanowa zdecydował się pokazać nakręcony film na mszach świętych w jedną z niedziel. Film został bardzo dobrze odebrany przez parafian.
                                                                                                                                                                                       Kinga Stoppok i Żaneta Wypychowicz 
3
4