HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

Kilkadziesiąt prac Fridy Kahlo i Diego Rivery obejrzeliśmy 3 stycznia 2018r. w CK Zamek w Poznaniu. Ta wystawa odkrywa, dlaczego Frida stała się ikoną popkultury i swoistym fenomenem w sztuce oraz ujawnia mało znane fakty z życia artystki. 
12 (copy)

Frida Kahlo to jedna z najsłynniejszych malarek na świecie. Jej najdroższy obraz sprzedany został za 8 milionów dolarów, a film, w którym rolę Fridy zagrała Salma Hayek, stał się światowym hitem. Pozostawiła po sobie ponad 200 prac, ale jej kariera na dobre roz-poczęła się dopiero po śmierci artystki w 1954 r. gdy za sprawą uczniów, a później filmu jej popularność znacznie wzrosła.
Cieszymy się, że mogliśmy poznać wybrane dzieła Fridy i jej męża, a dzięki lekcji mu-zealnej dowiedzieliśmy się, jak należy te obrazy „czytać”, pogłębiliśmy swoje umiejętności analizy i interpretacji malarstwa.
Zaciekawiło nas również to, że 1955 r. prawdopodobnie na terenie Polski zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach obraz Fridy Kahlo „Zraniony stół”. To dzieło sporych roz-miarów, do tego wykonane na drewnie. W Poznaniu można oglądać jedynie jego reprodukcję z cudem zachowanego negatywu. W rogu sali wisi niebieska skrzynka, do środka można wrzucić kartkę. „Jeśli ktoś wie, gdzie szukać zaginionego obrazu, to dajcie nam znać” – za-chęca kuratorka wystawy.
Licealiści 
10 (copy)
11 (copy)
12 (copy)
13 (copy)
14 (copy)
17 (copy)
18 (copy)
19 (copy)
20 (copy)
21 (copy)
22 (copy)
24 (copy)
25 (copy)
26 (copy)
28 (copy)
29 (copy)
30 (copy)
31 (copy)
32 (copy)
9 (copy)