HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

17 listopada br. grupa PaTPORT, którą reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem pani Anny Kuś i pani Beaty Koziarek, miała przyjemność wystąpić na Odolanowskich Dniach Trzeźwości.
dsc 7351 (copy)
PaTPORT przygotował spektakl „Posłuchaj”, którego tematem były nałogi, samotność oraz problemy współczesnej młodzieży. W przedstawieniu wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły.
Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili codzienne problemy, z jakimi zmaga się młodzież. Było to pierwsze uczestnictwo grupy PaTPORT w Dniach Trzeźwości.
Przesłanie naszych kolegów i koleżanek zostało uzupełnione krótkimi prelekcjami. Pan Andrzej Biliński, dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Ostrowie Wlkp., opowiedział o wpływie środków psychoaktywnych na nasz organizm. Z kolei nadkom. Krzysztof Kula, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., przedstawił młodzieży konsekwencje prawne, z którymi musi się liczyć osoba spożywająca używki i handlująca nimi. Podinsp. Mirosław Józefiak, Komendant Komisariatu Policji w Odolanowie, starał się nam przybliżyć proceder handlu ludźmi, który niestety trwa od wielu lat.
Młodzież obejrzała także film na ten temat. Był też czas na zadawanie pytań.
Odolanowskie Dni Trzeźwości mają długą tradycję. Od kilku lat nieprzerwanie organizuje je Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Odbiorcami byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a także gimnazjaliści klas trzecich w Odolanowie, Świecy, Raczycach i Wierzbnie. Nasz przekaz zapewne pozwolił na chwilę „zatrzymać się” i zmusić do refleksji nad tak ważnymi aspektami naszego życia.
Spotkanie to, mamy nadzieję, było wartościowe dla wszystkich uczestników.
Karolina Małecka