HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

18 listopada 2017 r. w auli Odolanowskiego Liceum odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy im. Platona Pleskacza. W turnieju uczestniczyło 47 zawodników z powiatów: ostrowskiego, krotoszyńskiego, milickiego a także z Kalisza, Pleszewa i Kożuchowa w województwie lubuskim. Patronem turnieju był wieloletni (1947 - 1972) nauczyciel matematyki, astronomii i języka rosyjskiego w odolanowskim liceum Platon Pleskacz. Inicjatorem i głównym organizatorem turnieju był jego syn Lech Pleskacz. 
dsc 5544 (copy)

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło o godzinie 10.00. Dyrektor Liceum Pani Ewa Wieja powitała gości i przedstawiła sylwetkę P. Pleskacza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Marian Janicki - Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów, który objął honorowy patronat nad turniejem, ufundował puchary i dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: radni Powiatu Ostrowskiego Pan Józef Wajs i Grzegorz Szubert oraz Prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego i Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego Pan Szymon Pieczewski. Sędzią głównym szachowych rozgrywek był Pan Henryk Doba.
W rozgrywkach uczestniczyli szachiści z wszystkich grup wiekowych, kobiety i mężczyźni. Rozegrano 7 piętnastominutowych rund. Za zwycięstwo szachista otrzymywał 1 punkt, a za remis 0,5 punktu. O miejscu zawodników, którzy zdobyli taką samą ilość punktów, decydowała dodatkowa punktacja średniej Buchholza (czyli wyniki przeciwników danego zwodnika).
Rozgrywki trwały do godziny 14.30, o której nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i nagród finansowych. Wyniki ogłosił sędzia Pan Henryk Doba. Wręczenia pucharów, dyplomów i nagród dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Pan Marian Janicki, organizator turnieju Pan Lech Pleskacz i radny Powiatu Ostrowskiego Pan Grzegorz Szubert.
Zwycięzcy Turnieju:
I miejsce w kategorii „Open” - Marek Oliwa (KSz Odrodzenie Kożuchów),
II miejsce w kategorii „Open” - Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wielkopolski),
III miejsce w kategorii „Open” - Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wielkopolski),
IV miejsce w kategorii „Open” - Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz).
W kategorii kobiet - najlepszą zawodniczką okazała się Jadwiga Pieczewska (OTSz Ostrów Wielkopolski).
W kategorii młodzików do lat 15 - najlepszym zawodnikiem był - Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz).
Najlepszym zawodnikiem Powiatu Ostrowskiego był Piotr Dudziński, zawodniczką - Jadwiga Pieczewska, a młodzikiem do lat 15 - Dawid Lamek (OTSz Ostrów Wielkopolski).
Najlepszym zawodnikiem z Powiatu Krotoszyńskiego był Piotr Murawski.
Pucharem uhonorowano także najmłodsza uczestniczkę turnieju - sześcioletnią Magdalenę Kostkę (rocznik 2011) z Chwaliszewa.
Turniej uroczyście zakończyła około godziny 15.00 dyrektor Liceum Pani Ewa Wieja, zapraszając jednocześnie na II edycję za rok.
Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6336/. 
dsc 5544 (copy)
dsc 5554 (copy)
dsc 5566 (copy)
dsc 5567 (copy)
dsc 5574 (copy)
dsc 5584 (copy)
dsc 5588 (copy)
dsc 5590 (copy)
dsc 5600 (copy)
dsc 5602 (copy)
dsc 5608 (copy)
dsc 5612 (copy)
dsc 5629 (copy)