HOT-INFO

-

ul. Krotoszyńska 121,
63 - 430 Odolanów

+48 62 733 13 16
liceum@odolanow.pl

20 grudnia, w ostatni dzień w szkole przed Bożym Narodzeniem spotkaliśmy się o godz. 9.00 na klasowych wigiliach. Następnie około godz. 10.30 w auli od życzeń złożonych przez p. dyrektor i przewodniczącego SU rozpoczęły się szkolne uroczystości.
dsc 5019 dsc 5025
W tym roku na początku wysłuchaliśmy fragmentu prozy Wiesława Myśliwskiego zaprezentowanego przez Anie Rospek zwyciężczynie powiatowego konkursu recytatorskiego. Następnie uczniowie klasy IG pod opieką ks. Łukasza Chudzińskiego (i z jego udziałem) wystąpili ze świątecznym przedstawieniem, w którym młodzież w kilku scenach pokazała historię życia człowieka, który przez brak miłości i złe doświadczenia życia stał się chłodnym i skąpym egoistą. Nie umiał kochać, żył samotnie. Zobaczyliśmy jego przemianę dokonującą się przez spotkanie kilku osób, które pokazały mu miłość bezwarunkową. Przesłaniem przedstawienia była prawda, że człowiek, który nie jest kochany, nie umie kochać - ale nawet w takiej sytuacji warto pamiętać, że jest Bóg, który kocha każdego z nas w sposób nieskończony - właśnie dlatego staje się jednym z nas, co wspominamy w Uroczystość Bożego Narodzenia. Kolejną częścią bożonarodzeniowych uroczystości był koncert kolęd i pieśni świątecznych przygotowanych przez obie klasy pierwsze pod opieką p. Aleksandry Walkow. Na pianinie zagrała Ola Walkow, na trąbce Agata Jasik, a całość dopełnił swoim śpiewem chór. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy "Bóg się rodzi".20 grudnia, w ostatni dzień w szkole przed Bożym Narodzeniem spotkaliśmy się o godz. 9.00 na klasowych wigiliach. Następnie około godz. 10.30 w auli od życzeń złożonych przez p. dyrektor i przewodniczącego SU rozpoczęły się szkolne uroczystości. W tym roku na początku wysłuchaliśmy fragmentu prozy Wiesława Myśliwskiego zaprezentowanego przez Anie Rospek zwyciężczynie powiatowego konkursu recytatorskiego. Następnie uczniowie klasy IG pod opieką ks. Łukasza Chudzińskiego (i z jego udziałem) wystąpili ze świątecznym przedstawieniem, w którym młodzież w kilku scenach pokazała historię życia człowieka, który przez brak miłości i złe doświadczenia życia stał się chłodnym i skąpym egoistą. Nie umiał kochać, żył samotnie. Zobaczyliśmy jego przemianę dokonującą się przez spotkanie kilku osób, które pokazały mu miłość bezwarunkową. Przesłaniem przedstawienia była prawda, że człowiek, który nie jest kochany, nie umie kochać - ale nawet w takiej sytuacji warto pamiętać, że jest Bóg, który kocha każdego z nas w sposób nieskończony - właśnie dlatego staje się jednym z nas, co wspominamy w Uroczystość Bożego Narodzenia. Kolejną częścią bożonarodzeniowych uroczystości był koncert kolęd i pieśni świątecznych przygotowanych przez obie klasy pierwsze pod opieką p. Aleksandry Walkow. Na pianinie zagrała Ola Walkow, na trąbce Agata Jasik, a całość dopełnił swoim śpiewem chór. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy "Bóg się rodzi". 
dsc 4945
dsc 4951
dsc 4957
dsc 4959
dsc 4995
dsc 4998
dsc 5006
dsc 5019
dsc 5025
dsc 5029
dsc 5038
dsc 5053
dsc 5058
dsc 5060